• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Даргинці в Україні

Основне місце проживання: Дагестан
Кількість в Україні: 1 610
Кількість у світі: 522 000
Основна мова: даргинська
Основна релігія: іслам
Біблія: частково
Євангельські християни: 0%

 

Едуард стояв біля труни свого батька. Гіркота та ненависть проглядалась на його обличчі. Він думав: «Росіяни вбили мого батька, не ножем чи рушницею, однак вбили, змушуючи його залишити свою домівку в Дагестані багато років тому. Дідусь був найкращим майстром срібних справ в Дагестані, і все в нього було чудово. Але батько не зміг навчитись ані ремеслу свого батька, ані адаптуватись до життя в Україні. В нього не було сенсу життя, тож він і спився до смерті». Едуард подивився на кинджал, який був при ньому, і подумав: «Цей кинджал є символом даргинського принципу кровної помсти. Можливо, я і не використаю кинджал, та все ж помщуся росіянам».
Едуард належить до тих даргинців, яких переселили з Дагестану в Україну через радянський наказ. Їхнє серце все ще належить Дагестану.
Їхні предки почали потроху приймати іслам у 8-му столітті, і знадобились віки, щоб це довершити. І хоча вони стверджують про свою вірність ісламу, вони сповідують релігію, змішану з доісламськими забобонами. Це відображається в обряді першої борозни, зустрічі нового року навесні, ритуалах для виклику та припинення дощу, появи сонця, завершення жнив тощо.

Моліться, щоб багато християнських служінь, які з’являються в Україні, досягали даргинців, доки вони далеко від своєї країни.
Моліться, щоб Дух Святий викопав першу борозну в ґрунті даргинських сердець, щоб підготувати їх для віри в Христа.

Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2022 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.