• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Азербайджанці в Україні

Основне місце проживання: Азербайджан
Кількість в Україні: 45 176
Кількість у світі: 9 429 000
Основна мова: азербайджанська
Основна релігія: іслам
Біблія: повністю
Євангельські християни: 0%

 Будь-які етнічні меншини легко зрозуміють почуття азербайджанців, які проживають в Україні.

Згідно з переписом 2001 року, в Україні живе близько 45 тисяч азербайджанців. Більшість з них проживає в Донецьку (8 000), Харківській області (5 600) та Дніпропетровську (5 600). Кількість етнічних груп швидко зростала, особливо між 1960 та 1990 роками, і збільшилася в 5,5 разів здебільшого через нестабільність на Південному Кавказі. Сьогодні Україна є домівкою для сьомої найбільшої громади азербайджанців у світі.
Переселення азербайджанців на територію України відзначається певними історичними подіями, зазвичай міграційними процесами, які мали здебільшого економічний характер. Близько 2 300 азербайджанців говорять українською мовою як рідною. Україна також приймає велику кількість приїжджих азербайджанців у пошуках роботи, яким ще належить визначитися.
Більшість азербайджанців мусульмани, в основному шиїти. Україна ніколи не мала серйозних проблем з ісламофобією, і в той же час азербайджанці є одним з найменш релігійних народів у світі. Вони не дотримуються суворо своєї релігії і не демонструють своєї приналежності до неї у своєму одязі.

Моліться, щоб Божий народ досягав азербайджанців-мусульман і щоб фільм «Ісус» на їхній рідній мові був широко розповсюджений і переглянутий серед азербайджанських общин.
Моліться, щоб азербайджанці пом’якшили серця для Ісуса.
Моліться, щоб віруючі, які все ж йдуть до недосягнених народів, таких як азербайджанці, зосередилися на Богові і розповідали Євангеліє просто та прийнятно.

 


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2022 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.