• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Новини від Євгена Євви місіонера в Камбоджі

Життя на місії – це череда різноманітних подій. Лише місяць тому ми переїхали на нове місце служіння, а вже 3 жовтня відбудеться відкриття нашої християнської школи в цьому селі, куди ми переїхали. За місяць було зроблено перші документи для відкриття християнської школи і хоч до кінця ще не поставлено всіх підписів та печаток, голова сільради дав добро, щоб ми вже відкрилися. "Документи доробите потім", - сказав він. І ось, як я сказав, 3 жовтня у нас розпочнуться перші заняття.

І… я хочу попросити вашої молитовної підтримки: зараз нам потрібно купити парти, дошки, книги, інші необхідні матеріали для роботи школи (ті парти, що були там, забрала колишня господиня цієї колишньої школи). Школа буде безкоштовна, для дітей із бідних сімей, які часто не можуть дозволити собі віддати дітей до звичайної державної школи. І ми хочемо викладати їм не лише математику, письмо та читання, але також англійську мову та інформатику, що дасть їм можливість, згодом, якщо не піти далі до вищих навчальних закладів, то хоч знайти нормальну роботу. Тому нам потрібно купити дуже багато матеріалів для навчання.

ЖЄ 1

Я вже зустрічався з вчителями нашої майбутньої школи, ми обговорювали всі приготування та можливості роботи. Усі вчителі – це місцеві християни, і тому, що дуже важливо і добре, будуть викладать не лише світські предмети, а й уроки вивчення Біблії. З дитинства ми хочемо закладати у дітей правильну духовну основу, а також, дасть Бог, через цю школу, ми зможемо звіщати Євангеліє як у цьому селі, так і по всій окрузі.

ЖЄ 2

А ось із документами на наш дитячий притулок все рухається не так швидко, як хотілося б. І якщо голова сільради не проти нашого притулку, то голова поліцейської дільниці сказав, що спочатку треба зробити ВСІ документи з усіма підписами та печатками. Минулого тижня ми зробили всі документи для офіційного відкриття притулку, підписали та поставили печатки у сільраді, і я відвіз їх до головного департаменту поліції у столиці Пномпень. Але мене відразу попередили, що цей процес довгий і може тривати до шести місяців.

Поки з нами мешкають шестеро дітей, які поліція дозволила бути з нами, решту ми зможемо забрати собі лише після оформлення всієї документації. Моліться, будь ласка, щоб цей процес пройшов швидко.

ЖЄ 3

Ну і остання новина – це щодо нашого служіння у жіночій в'язниці Пномпеня. Минулого разу я писав, що поки не знаю, чи буду я після переїзду продовжувати служіння в нашій біблійній групі у в'язниці або передавати це служіння Ладі. Але Бог все показав через благословення у цьому служінні. Наша група збільшується майже з кожним місяцем, і зараз церкву відвідує понад 40 дівчат. Але начальство в'язниці попередило нас, що більше 50-ти збиратися не можна. Тому ми зараз молимося і думаємо, як нам краще вчинити: або Лада відкриватиме нову групу, або, швидше за все, цю групу ми поділимо на дві: на англомовних дівчат і кхмерських, і Лада тоді вестиме кхмеромовну біблійну групу, ну а я – англомовну. Тож тепер питання передачі служіння відпало саме по собі, щотижня я продовжуватиму їздити до Пномпеня до в'язниці. Але дуже тішить, що наша група зростає і зараз розпочалося обговорення з керівництвом в'язниці для офіційної реєстрації нашої церкви у жіночій в'язниці Пномпеня.

ЖЄ 4

До речі, вже майже рік тому я запустив служіння духовної підтримки наших сестер у тюремній церкві через листування з ними. Тобто, я хочу, щоб кожна дівчина, яка відвідує нашу церкву, мала друга та духовну підтримку через листування із християнами з інших країн. Тому якщо ви або хтось із вашої церкви хоче почати переписуватися з сестрою, яка сидить у в'язниці Камбоджі, напишіть мені, це буде велике благословення для наших сестер.

І ми молимося, молимося за Україну, щоб Бог зупинив диявольський прояв молоху, який потребує дедалі більше жертв. Після початку війни, багато кхмерів, знаючи, що я з України, зі співчуттям говорили, що їм дуже шкода, що наша країна перестане існувати. Через кілька місяців це переросло на подив, а ще через кілька місяців у захоплення. І зараз, коли багато хто питає звідки я приїхав до Камбоджи, з якої країни, і чуючи у відповідь "Україна", кажуть: "вау, ваша країна - це супер, ви молодці! ми молимося за вашу країну!"

І ми також молимося, наша тюремна церква, наші кхмерські діти і навіть місцева церква, яку ми зараз з ними відвідуємо, молиться за Україну!

ЖЄ 5

Це, мабуть, усі новини нашого служіння. Моліться будь ласка:

- про відкриття християнської школи у нашому селі

- про документи для нашого притулку

- про нашу церкву в жіночій в'язниці Пномпеня, про сестер там, їх духовний ріст

- також про моє продовження та вдосконалення вивчення кхмерської мови

- і про служіння людям у нашому селі, в районі, та й у Камбоджі загалом.

Передавайте вітання церкві та благословінь вам.

Ваш брат у Христі Ісусі, Євген Євва.

 


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2023 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.