• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Новини від Євгена Євви місіонера в Камбоджі

Одне диво за іншим, одну дію за іншою продовжує робити в нашому служінні наш Господь. 

   У минулому листі я писав, що Бог дозволив відкрити нам дитячий притулок, у цьому ж листі хочу повідомити ще одну новину, що Бог відкрив для нас ВСІ в'язниці Камбоджі для проведення євангелізацій та виїзної очної клініки. І поки що ми тільки розпочали в жіночій в'язниці Пномпеня, в якій я несу служіння понад 2 роки; і ось зараз ми змогли відвідати дві в'язниці у провінціях Такео та Кампот.

Кам 1

    Замість відведених нам 2 годин для служіння, у в'язниці Такео ми були 3 години, а у в'язниці Кампота – майже 4 години.

   За списком було заявлено до 20 ув'язнених у кожній із в'язниць, але люди йшли, йшли та йшли. Ми не могли їм сказати: «все, досить», тому що, перш за все, наша мета не просто дати нужденному окуляри для зору, основне – показати йому Справжнє Світло, вказати шлях на свободу від гріха і тління в місці зосередження зла та ненависті.

   З кожним ми змогли поспілкуватись і дати маленьку брошуру про Христа. Слава Господу. Попереду на нас чекають в'язниці провінції Прехвіхеа та Стинтранг, Ратанакірі та Мондулькірі, Кандаль та Прейвенг.

   Моліться, будь ласка, за наше служіння ув'язненим Камбоджі.

Кам 2

    Зараз у служінні як у тюремному, так і з дитячим притулком нам дуже допомагає дівчина Людмила, яка покаялася у в'язниці Камбоджі. Вона провела там майже 7 років за кримінальною статтею, але Бог знайшов її саме там.

   Служіння у нашій церкві у селі Туол Самбір продовжується. На Різдвяне служіння прийшло дуже багато людей, але я думаю, що це, як і в багатьох церквах таке: на свята багато, а після - ....

   Незважаючи на це, щотижня на служіння приходить до 10 душ, а дітей до 40. З нашими прийомними дітьми ми змогли показати Різдвяну постановку в нашій церкві і ще в двох інших церквах.

Кам 3

   Пройшло вже майже 4 місяці, як ми взяли до себе 9 прийомних дітей. Що змінилося за цей час?

1 – чотири місяці пролетіли дуже швидко, не встигли озирнутися, і так само швидко пролетить рік, а потім 10 років, а потім….

2 – діти навчилися молиться (всі діти з буддистських сімей), і якщо спочатку, коли я питав, хто хоче молиться перед обідом, всі з переляку махали головами «ні, не я», то зараз навперебій, піднімаючи руки, кричать: "я , я, можна я зараз молитимуся"

3 – всі діти пішли до школи, для них це велика подія (кожна п'ята дитина в Камбоджі не вміє ні читати, ні писати), і хоч усі наші діти пішли до першого класу, навіть старші, яким 12 – 13 – 14 років, вони дуже щасливі сидіти на задніх партах та усвідомлюючи писати в зошитах закорючки кхмерського алфавіту. До обіду діти ходять до кхмерської школи, після обіду я їх відводжу до християнської англомовної школи.

4 – діти не тільки почали ходити до Недільної Школи в церкві, але й самі почали брати участь у служінні.

5 – зараз вони вдосталь їдять тричі на день (це дуже важливо, що вони можуть нарешті поїсти стільки, скільки вони хочуть), сплять на окремих ліжках з чистою постільною білизною, приймають душ і мають чистий одяг.

6 – нашій сім'ї стало важче виховувати двох наших та 9 прийомних дітей, але Бог дає силу та мудрість, всі діти через два тижні почали називати мене «тато», а Таню «мама», ми ростемо як одна велика родина.

7 – і найголовніше, діти роблять перші кроки в дорозі за Господом, вже співають не мирські пісні, як раніше, а дитячі християнські, обговорюють історії з Біблії та ставлять багато духовних питань.

8 – щовечора Людмила читає їм одну історію з дитячої Біблії (я поки що кхмерською читати не вмію, але я навчаюсь) Моліться, будь ласка, про наших дітей, про наш притулок, про це служіння, щоб Господь давав все необхідне і діти зростали у пізнанні Його волі для себе.

Кам 4

   Навчання моє, до речі, також продовжується онлайн, але для мене це навіть краще, можна вчитися, не виходячи з дому. На 4 рівні ми вже нарешті почали вчитися не тільки говорити, а й читати і писати кхмерською мовою.

Кам 5

   Ну і останнє, що я хочу озвучити у своєму листі – це прохання. На цьому тижні відкрилася християнська школа в Пномпені, куди в доковидний період ходила наша Юля. Звичайно ж, наших прийомних дітей ми теж віддали в цю школу. Тепер до обіду вони ходять до кхмерської школи, приходять додому, обідають, одна година відпочинку, і після обіду везу їх до християнської школи. Школа унікальна тим, що в буддистскій країні є християнська школа. Школа англомовна, тут викладають все лише англійською мовою. Вчителі – християни-місіонери з Філіппін та США. Діти вчаться читати, писати та вивчають інші предмети за християнськими підручниками тощо.

Кам 6

   Але ….. тепер мій помічник Лада, з яким ми розпочинали дитячий притулок і церкву та тюремне служіння та соціальні євангелізаційні поїздки та багато чого іншого, він повернувся на своє основне служіння, яке у нього було у доковидний період – служіння у школі. Тепер із понеділка по п'ятницю, з самого ранку аж до вечора – він у школі. Відповідно, він сказав, що у в'язницю ходити зі мною вже не зможе, ні в які євангелізаційні поїздки по провінціям він теж не зможе їздити. Вчора в нас була розмова, і він сказав, що у служінні притулку він теж не зможе мені допомагати, і запропонував, щоб я шукав іншу сім'ю на допомогу.

   Все, що ми зможемо продовжувати служити разом – це церква в Туол Самборі.

  Ну, в принципі, я його розумію, і тепер переді мною виросла проблема пошуку помічників у притулку. Зараз з нами живе Людмила, яка просто відмінно говорить кхмерською (за 7 років у в'язниці хочеш-не хочеш вивчиш його), англійською, ну і російською.

  Інша проблема - Лада пригальмував процес оформлення притулку на його ім'я, що, в принципі, теж зрозуміло - немає сенсу зараз оформляти на нього, а потім за кілька місяців переоформляти на іншу людину (на іноземця оформити не можна за законом Камбоджі). Лада сказав, що коли ми знайдемо іншу кхмерську сім'ю, тоді краще на них і оформляти документи на відкриття притулку.

  Ну і третя проблема - швидше за все, нам немає сенсу довго затримуватися в Пномпені, оренда приміщення тут коштує дуууже дорого, тому, поки Людмила тут і не полетіла додому на Батьківщину, ми починаємо пошуки відповідного приміщення десь у провінції, щоб там була і школа поряд і не дорого. Взагалі я вже почав молитися, щоб Господь послав фінанси, і ми змогли в провінції купити землю та збудувати своє приміщення для притулку, там же думаємо відкрити церкву, відповідно збудувати приміщення для церкви і далі (мрії грандіозні) – відкрити християнську школу в тому районі.

Кам 7

   До чого це я веду? Будь ласка, моліться, щоб Господь знайшов для нас нову сім'ю помічників, ідеально прямий з того району та з тієї провінції, куди ми переїжджатимемо. Хоча поки ми самі не знаємо, куди ми переїжджатимемо, я віддав це в руки Господа.

  А також, якщо у вас у церкві є сім'я або незаміжні брат або сестра, які відкриті до того, щоб приїхати в Камбоджу і допомагати нам у служінні притулку, у служінні у в'язницях, у служінні євангелізаційних поїздок провінціями, у служінні організації нової церкви в тому місці, куди ми переїдемо, та багатьох інших служіннях, то ми з радістю приймемо їх.

  Ось такий довгий лист цього разу вийшов. На завершення хочу ще раз попросити вас – моліться, будь ласка, щоб Господь вирішив усі ці ситуації Своєю мудрістю і показав нам Своє рішення з цих питань.

Передавайте вітання церкви від нас з Камбоджі.

Благословінь вам.

Просимо вас підтримати наше служіння в Камбоджі ви можете надсилати фінанси 

на Рахунок ВСЦ ЄХБ,  ПриватБанк  

5169 3305 2316 6855 

Призначення платежу: "Служіння в Камбоджі"


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2023 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.