• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Новини від Євгена Євви місіонера в Камбоджі

Слава Господу, ми розпочали це служіння, чесно кажучи, я досі дивуюся, як Бог дав нам все необхідне для початку. Ми планували взяти для початку 5 дітей, але Господь благословив нас великим – зараз у нас 9 дітей: 3 дівчинки та 6 хлопчиків (плюс двоє наших та дівчинка Лади та Джейн). Наймолодшому Пання – 5 років, найстаршій дівчинці Тхейн – 14 років.

Є1

   У всіх різні долі: від когось мама відмовилася, коли тільки народила, хтось віддав нам свою дитину, бо чоловік помер, і немає грошей годувати та одягати, хтось привів, щоб дитина пішла до школи. Ніхто з 9 дітей не вміє ні читати, ні писати, тільки двоє хлопчиків Пірум та Девід ходили до першого класу. Хоча, коли ми дітей привели до школи, то за результатами оцінювання їх початкових знань, їх не прийняли навіть до першого класу, всі діти були зараховані до підготовчої групи, включаючи Тхейн та Тірі, якій теж 12 років, і зараз вони сидять у класі разом з першокласниками, точніше з підготовками до першого класу.

Є2

   На жаль, чи на щастя, до державної школи дітей нам оформити не вийшло, бо всі державні школи у нашому районі переповнені, у класах по 60-70 дітей, які по троє сидять за партами. «Місць немає», — казали нам директори державних шкіл. Тому вибір у нас виявився невеликим:

— або чекати, коли звільниться місце у державній безкоштовній школі

— або віддати дітей до приватної платної школи

— або нікуди не віддавати, нехай ростуть неучами, яких у Камбоджі кожна п'ята дитина, тобто. 20% дітей Камбоджі не є грамотними.

   Ми вирішили піти другим пунктом. Об'їздили безліч приватних шкіл та нарешті визначилися зі школою, яка знаходиться буквально за 5 хвилин ходьби від будинку.

Є3

   Це досить маленька приватна школа і вони зробили нам гарну знижку на рік. Усі наші діти зараз ходять до цієї школи. На жаль, хоч знижку зробили хорошу — 40%, школа платна. Тому якщо Бог спонукає вас допомогти нам з оплатою навчання дітей, то і я, і діти будемо дуже вдячні Господу за ваше відкрите серце.

   Ідеально було б взяти обітницю віри для щомісячної оплати навчання однієї дитини, це 55 дол. на місяць або частину цієї плати. Двоим дітям із дев'яти ми вже знайшли гроші для оплати на рік.

  Незважаючи на те, що відкриття притулку стало для нас зараз важливою подією, ми не забуваємо про наше служіння в церкві Туол Самбір. Нарешті, у Камбоджі повністю скасували всі обмеження, пов'язані з пандемією. Відкрили все, що закривали на локдаун, дозволили проводити зібрання і з цього тижня наша церква, слава Богу, зібралася у приміщенні молитовного будинку.

   Вперше прийшли не всі, лише 9 людей, але я думаю, що потроху почнуть приходити всі люди, які ходили до нас, які покаялися, яких ми відвідували постійно ці 1,5 роки. Потроху служіння відновиться.

Є4

   Також ми розпочали, чи точніше реанімували служіння виїзної очної клініки. Це є хорошим методом євангелізації для людей старшого віку, коли вони, приходячи часом уперше до церкви, чують Євангеліє. Ми сіємо у можливий для нас спосіб, а яке насіння дасть плід – знає Бог. Моліться, будь ласка, про розвиток цього служіння. Ми хочемо їхати до різних регіонів Камбоджі, особливо туди, де немає церков, і люди жодного разу не чули про Христа.

Є5

   Наступного місяця, дасть Бог, нам також відчинять двері тюремного служіння, і ми зможемо відновити наші групи вивчення Біблії у двох в'язницях Пномпеня. До пандемії, у чоловічій в'язниці щотижня приходили до 20 осіб на такі групи, у жіночій – до 50. Буквально перед закриттям ми приходили до жіночої в'язниці двічі на тиждень. Деякі жінки покаялися у в'язниці та знайшли Господа. Усі вони сидять за різними кримінальними статтями, здебільшого – за наркотики. Але й там Бог спасає людей.

   Загалом писати ще можна багато і багато. За цей час справді сталося дуже багато подій у нашому служінні людям Камбоджі. Більш повно я висвітлюю на своїх сторінках фейсбуку та інстаграму, а також викладаю на сайті, тому, якщо вам цікаво познайомитися з долями наших дітей у притулку, побачити євангелізаційні служіння очної клініки та наші поїздки провінціями Камбоджі, стежити за розвитком церкви в Туол Самбір та заглянути у тюремне служіння – переглядайте періодично мій інстаграм або фейсбук або заходьте на сайт.

   Прошу ще раз, моліться за нас, за наших дітей, за служіння притулку, за місіонерські поїздки джунглями та провінціями Камбоджі.

   Передавайте привіт церкви від нас, і нехай Господь вас благословить для служіння Йому.

Ваш брат у Христі Ісусі,

Євген Євва, Пномпень, Камбоджа.

Просимо вас підтримати наше служіння в Камбоджі ви можете надсилати фінанси 

на Рахунок ВСЦ ЄХБ,  ПриватБанк  

5169 3305 2316 6855 

Призначення платежу: "Служіння в Камбоджі"


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2022 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.