• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Новини з Камбоджі від Євгена Євви

Цей місяць служіння в Камбоджі у нас був більш, ніж насичений. Коли потроху скасовуються обмеження, пов'язані з карантином в Камбоджі, дозволили збиратися церквам, то соціальне служіння у нас пішло активніше при співпраці з помісними церквами. Ми домовляємося з місцевим пастором, щоб приїдемо у призначений день і щоб він запросив бідних людей села, яким ми можемо допомогти продуктами харчування, та й просто всіх, хто хоче почути Боже Слово. І люди приходять.Євва 1

  В одному селі прийшли навіть представники влади поглянути, що ми робимо. Коли ми приїхали до церкви цього села і я побачив людей у ​​формі, то спочатку десь навіть внутрішньо напружився, пам'ятаючи мій минулий досвід служіння у Єгипті, коли наявність державної влади в церкві не віщувало нічого доброго. Я запитав у служителя місцевої церкви, чому прийшли ці люди? Пастор побачив, напевно, мої переживання, написані на моєму лиці, і посміхнувшись, заспокоїв. "Це нормальна практика у Камбоджі", - сказав пастор: "так що не переживай, усе добре". В принципі, подумав я, може навіть і краще, бо поруч знаходилося мусульманське село і до нас на служіння прийшли кілька мусульманських родин. Тому наявність влади навіть дає якесь відчуття захисту. Служіння пройшло просто відмінно, з 45 осіб, які прийшли на служіння, 27 вирішили примиритися з Христом, включаючи одну мусульманську сім'ю. Я був просто вражений як діє Бог.

Євва 2

  Всього за цей час ми відвідали 19 церков, в яких 792 людини почули Слово Боже. Більшість цих людей, перший раз у своєму житті прийшли до церкви і багато хто з них перший раз в житті почули Добру Новину. Господь благословляє народ Камбоджі і через це соціальне служіння вже 229 осіб прийняли Христа. Для нас це великий привілей бачити, як Бог дає спасіння цим людям.

  В більшост, це дуже бідні сім'ї. В одному з сіл я зміг походити, подивитися їх будинки, як вони живуть. Будинок - це просто одна велика кімната, стіни якого обшиті тонкими листами металу, цим же покритий дах. Спека всередині неймовірна, при плюс 35-40 на вулиці. Меблі практично немає ніякої, сплять на підлозі, їдять там же, діти роблять уроки на підлозі (до карантину звичайно), готують на дровах під будинком або біля нього, купаються ковшиком з тазика. Також в цьому місяці ми змогли поїхати у віддалені села Камбоджі в джунглях провінції Ратанакірі

Євва 3

  Ратанакірі - одна з найменш розвинених провінцій Камбоджі. Рівень медицини - найгірший в країні, кожна четверта дитина помирає, не доживши до 5 років. Крім того, в провінції відзначається найвищий рівень недоїдання.
  76% людей - не грамотні, не вміють ні читати, ні писати. 61% населення використовують воду з річок, струмків і дощову воду. Провінція, в якій мало хто доживає до 40 років, 18% населення - люди, старші 40 (середня тривалість життя чоловіків становить 39 років, жінок - 43).
  А також, Ратанакірі - провінція, в якій один з найбільших показників проживання малих народностей. Кхмерів - менше 20%, і в провінції проживають 8 гірських племен (етнічних груп). У гірських селах і селах в джунглях процвітає шаманізм і жертвопринесення духам, сильна віра в злісні сили духів і поклоніння їм.

  Разом з пастором-місіонером з Філіппін, який служить в Ратанакірі вже більше 10 років, ми змогли відвідати 4 народності. Ці народи є недосягнутими народами, тобто у них немає церков, немає служителів з їх народу, в більшості своїй, на їх мову не перекладено Біблію або Новий Завіт.

Євва 4

  Приїхали ми в одне з сіл, в якому проживає народність Чарай. Збираються люди і заходимо в один великий будинок. Видно, що будинок не житловий, а ніби як клуб або місце для якихось загальних посиденьок. Почали там служіння, але мене бентежили дрова, розкладені в середині кімнати і розвішані на стінах черепа і кістки тварин. Згодом пастор сказав мені, що це місце для жертвоприношень, і це не дрова, а жертовник, на якому спалюють жертви, і все, що від них залишається, вішають на стіни. Все це робиться, щоб задобрити духів. І таких сіл досить багато.
  Ми проповідували цим людям про любов Божу, і силу Хреста, про Ісуса, Який переміг світ і Він є Князь князів, що тільки Іменем Ісуса можна позбутися від злого впливу духів. Люди слухали, слухали уважно, деякі недовірливо, деякі з подивом, деякі, схвально киваючи головами. Але мені весь час здавалося, що зараз прибіжить головний шаман, порубає нас, і спалить на цьому жертовнику, щоб не забирали людей від віри предків. Слава Господу, ніхто не прибіг, і ми змогли провести відмінне служіння.

Євва 5

  Після цього випадку, Бог дав можливість відвідати ще багато сіл, але ніде більше мене не переслідувало гнітючого відчуття скупчення демонічних сил як в тому першому селі. Моліться, будь ласка, друзі, за ці народи, за цих людей, за пастора-місіонера, який служить в цій провінції. У нас є бажання, знову приїхати туди, з дитячою ляльковою євангелізаційною програмою. Потрібно молитися про це, і якщо, дасть Бог, все буде добре з фінансами і з часом, то ми хочемо приїхати туди на довший термін (наші діти перенесли цю поїздку досить добре)

  Інше село перебувало прямо в джунглях. Живе там народ Крунг. Пастор сказав, що вони буквально кілька років тому почали носити одяг. Коли він приїхав до них перший раз 10 років тому, вони були просто в пов'язках на стегнах без верхнього одягу. Пастору важко було проповідувати там.

  Зараз там є одна сім'я християн. Ми, приїхавши туди, проводили служіння прямо на природі, люди розташувалися на землі, постеливши під низ брезент. Коли пастор проповідував про любов Божу, люди слухали, і навіть після закінчення служіння, деякі залишилися і задавали  питання.

  Але ... напевно в ці народи потрібно ще сіяти і поливати, поливати і сіяти.

  За тиждень, який ми служили в цій провінції, було роздано майже 1,5 тонни рису, макаронів, консервів і т.д. Близько 300 осіб почули Євангеліє, але ЖОДНА людина не відповіла на заклик примиритися з Творцем. Я молюся за ці народи, щоб Господь відкрив серця цих людей для прийняття Порятунку.

  І останнє, що я хочу поділитися в цьому листі - церква, яку ми почали в селі Туол Самбор, служіння почали проходити регулярно. Ми спочатку боялися, що влада може чинити перешкоди через коронавірус, тим більше до них в село щоразу приїжджає сім'я білих іноземців, а іноземець для камбоджійця зараз - це джерело вірусу. Але, все нормально, влада дозволила. Кожен раз на служіння приходить близько 20 осіб і на недільну школу до 50 дітей. І на цьому тижні у нас в церкві була радість - покаялося троє людей. Слава Господу.

  Моліться будь ласка за наше служіння в Камбоджі:
- за подальше продовження соціального служіння
- за розвиток служіння в церкві села Туол Самбор
- за відновлення лялькового служіння, коли остаточно знімуть карантин
- є бажання в нашій церкві розпочати служіння викладання англійської мови дітям, за початок цього служіння
- за недосягнутого народи, яким ми проповідували Євангеліє
- ну і за моє вивчення кхмерскої мови.

 


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2021 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.