• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Місіонерські новини з Камбоджі

Ажіотаж навколо пандемії потроху спадає і це допомагає нам в служінні. На нас, як на іноземців, місцеві жителі вже не так гостро реагують, бачачи в нас потенційних носіїв вірусу. І нас це радує.Камбоджа 1

  Соціальне служіння

  У нас триває досить активно соціальне служіння. За цей місяць, завдяки підтримці багатьох братів і сестер ми змогли 478 сім'ям допомогти продуктовими наборами. Кожен раз, Бог давав можливість приїжджати в різні провінції, села і міста і проводити євангелізаційні служіння, у співпраці з місцевими церквами. В більшості, запрошувалися люди, які ніколи не були в церкві, або ж взагалі ніколи не чули Добру Новину.Камбоджа 2

  Відвідували церкви, які тільки починали своє служіння. Церква є, люди є, а будівлі - немає. Тому служіння проводили просто посеред відкритого неба, на галявині, запрошуючи людей туди. Бог давав можливість проповідувати в селах, що знаходяться в джунглях, де взагалі немає церков і немає християн.

Камбоджа 8

  До речі для мене ці поїздки теж стали знаковою подією - я почав проповідувати на місцевій кхмерскій мові. Нехай мої проповіді ще зовсім не великі, 3 - 4 хвилини, нехай брати мене підправляють під час проповіді, нехай місцеві іноді намагаються непомітно посміхатися з мого вимову, але старт покладено і, дасть Бог, у міру продовження вивчення кхмерского мови, я думаю, моя проповідь теж буде вдосконалюватися.Камбоджа 9

  У мене часто запитують: "на яку мову схожа кхмерска мова Камбоджі?" В принципі, це самостійна мова, вона не схожа ні на в'єтнамську, ні на китайську, ні на лаоську, корейську або іншу мову Азії. Найближча, напевно, схожа мова - це тайська, хоча є чимало слів, які прийшли з мови палі і санскриту - стародавніх мов Індії. Мова однотонова і односкладова, тобто більшість слів - це один склад, наприклад, "це велика і розумна собака", звучить як "ні чкай на нин члат" або "я вмію водити машину" - "кньом чех бак лан", "я купив новий білий мопед" - "кньом бан тинь мото тмай по со", вираз "нехай Бог благословить тебе" звучить: "Прех потін по не" або "Ісус хоче врятувати тебе" - це "Прех Есу чонг чуй санкру не". Загалом, це якщо коротко про мову Камбоджі.
  Але, під час вивчення кхмерскої мови, на жаль, я помітив одну неприємну особливість - чим більше я вивчаю кхмерску, тим більше я починаю забувати арабську. Це дуже шкода. Сподіваюся до української так не дійде

  Відкриття нової церкви

  Ще одна радісна подія, яка мала початок цього місяця - у співпраці з місцевими служителями, а також з помісними церквами, Бог поклав нам на серце почати організацію нової церкви в селі Туол Самбо, що знаходиться на околицях Пномпеня. Було перше дитяче служіння, на яке прийшло 20 дітей, а також перше євангелізаційне служіння, на якому були присутні 21 дорослий і 27 дітей. Всі ці люди - буддисти і кілька дітей прийшли з мусульманських сімей. Більшість з них не чули Євангеліє жодного разу.

  За цей місяць наших місіонерських поїздок по провінціях і селах Камбоджі з 478 осіб, які відвідали євангелізаційні служіння, 95 - прийняли Христа і покаялися перед Ним в молитві. Слава Господу!!! Звичайно ж, ні я, ні пастора помісних церков, де ми проводили євангелізації, не можуть точно сказати, хто з цих людей дійсно щиро відповів на заклик Христа, а хто, просто з поваги, повторив молитву покаяння. Я питав у служителів, через тиждень-два після євангелізацій, скільки з новопокаявшіхся стали відвідувати церкву. "Приблизно половину, 50% почали ходити в зібрання", - відповідали мені служителя. Слава Богу! Навіть якщо з цих 95, половина дійсно примирилися з Творцем - це вже велика радість як на небесах, так і для нас. Інші ж з майже 500 душ - це люди, які в будь-якому випадку чули рятівну звістку про Христа, і, я думаю, Дух Святий працює в серцях цих людей.

Камбоджа 12

  Будинок для погорільців і хрещення церкви.

  І останнє, чим я хочу поділитися з вами - ми закінчили будівництво будинку для сім'ї новонавернених християн, у яких була пожежа 2 місяці тому і їх будинок згорів повністю дотла.

  На їх горе відгукнулися брати і сестри з усього світу, в буквальному сенсі слова. Церкви почали жертвувати, допомагаючи цій родині. Європа і Австралія, США і Україна, Канада і Білорусь, Росія і Нова Зеландія і багато багато християн з різних країн були об'єднані для допомоги. Практично кожен день я отримував перекази на карту банку, через Вестерн або мані грам. І ось зараз будинок побудований. Новий цегляний добротний будинок. Куплені меблі, завезена земля у двір і навіть посаджені нові дерева. І це свідчення, велике свідчення для всього села, для жителів усього буддистського села. Християни - це жива церква, це люди, які вірять в Живого Бога, Який не мовчить, Який діє, Який вчора і сьогодні, і навіки той же. Слава Йому!

Камбоджа 13

  У цій же церкви в цьому місяці було хрещення, в якому взяв участь і я. Мені дали можливість особисто звершити хрещення цієї сім'ї погорільців. Всього в цей день в церкві прийняло хрещення 15 душ.

Камбоджа 14

  Це, напевно, всі новини на даний час. І я прошу вас підтримувати мене в молитві:
  - за вивчення кхмерскої мови

  - за подальший розвиток соціального євангелізаційного служіння (є бажання поїхати в найвіддаленіші і найбідніші райони Камбоджі, включаючи села в джунглях, де багато людей жодного разу не чули про Христа)

  - за організацію нової церкви в селі Туол Самбо, щоб люди відгукувалися на слова Євангелія.

Дякую велике за ваші молитви і що ви з нами в цьому служінні в Південно-Східній Азії, в далекій країні - Камбоджа.

Передавайте вітання церкви від церков Камбоджі і від нас особисто благословінь вам. Ваш брат у Христі Ісусі, Євген Євва.


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2021 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.