• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Новини від Євгена Євви місіонера в Камбоджі

Коронавірус вніс свої корективи в наше життя і служіння. Ставлення місцевих жителів до нас, як до іноземців, різко змінилося. По Камбоджі пройшла інформація, що вірус в країну занесли іноземці та що вони нібито є розсадником цього вірусу. Нас стали цуратися, а часом і відкрито злословити чи проводжати ненависним поглядом. І хоча ми ходимо в масках, кажучи людям, що жили тут ще за півроку до початку пандемії, ставлення до нас не змінювалося в кращу сторону.Женя 2

Доходило до курйозів, коли перукарі не пускали мене в перукарню, відмовляючись підстригти або ж продавці на ринку не хотіли нічого продавати, боячись брати гроші у мене з рук. Зараз же, коли загроза вірусу минула, напруга трохи спала. Зараз в Камбоджі з 122 хворих, 120 вже вилікувалися.

Коли ж закрилися двері більшості наших служінь: лялькове, тюремне, дитяче та ін.; та й вчитися я теж не міг, так як закрили університет; ми почали молитися, щоб Господь відкрив нові двері служіння і нові можливості прославлення Імені Його. І Господь відповів.

Як то раз був подзвонив мені пастор однієї з церков, з якими я дуже щільно співпрацюю і сказав, що через цю ситуацію, багато підприємств перестали працювати, та людям вже другий місяць не платять зарплату. І особливо це вдарило по бідних верствах населення. "Чи не могли б ви якось допомогти цим людям, купити їм елементарні продукти харчування?", - запитав пастор. "Так, звичайно ж", - відповів я. І так почалося наше соціальне служіння на околицях Пномпеня.Женя 3
Щотижня ми відвідуємо бідні райони міста, райони, де служать наші брати вже кілька років, і роздаємо людям продуктові набори. Це ще раз служить свідченням для людей, які знають цих братів і сестер, що приходять до них щотижня, проводячи дитячі служіння і розбори Писання, намагаючись донести людям Істину про Бога.

І ось зараз, коли ми приходимо, щоб нагодувати цих людей, їх серця відтають. Вони задають питання: "чому ви допомагаєте нам? У вас багато грошей? У вас багато часу? Навіщо ви приходите в цей забутий усіма район і даєте нам допомогу?" Це гарний початок спілкування, спілкування про любов Божу до цих людей.
Дуже багато жителів живуть не те, щоб за межею бідності, вони навіть не бачили цю межу. Будинки, це навіть не дома, це просто збиті з відходів дощок або фанери або листів металу кімнати, в яких живе сім'я 4-5-6-7 чоловік. У Камбоджі зараз температура повітря досягає +38 в тіні, уявіть яка обпалює спека в таких металевих будинках.Женя 4

Рис, макарони, олія, спеції і багато іншого, необхідного, щоб підтримати сім'ю - це те, що знаходиться в цих продуктових пакетах. Я розумію, що це не сильно змінить фінансове становище цих людей. Але ... в кожному пакеті є найголовніше - Слово Боже, яке може змінити життя людини.
Щоразу після спілкування, пастор закликає до покаяння. І деякі люди відгукуються на цей заклик. Спочатку покаялося 15 осіб. На другому такому служінні ще 10, потім ще 10. Десь я зі скептицизмом сприйняв ці покаяння. Або як сказав мені один брат, що "ви за рис купуєте покаяння людей". Хоча ніколи не звучала фраза, "якщо ви покайтеся ми дамо вам їсти", але все одно десь я теж запідозрив, що це нехай не купівля людей, але вони просто вимовляють молитву покаяння через ввічливості до нас. Через деякий час я запитав у пастора, скільки з цих 15 стало відвідувати церкву. "7-8 людей кожного разу стали приходити до нас в церкву", - відповів він. Слава Господу!!! Навіть якщо зы 100 осіб, які чули Євангеліє в цьому бідному районі, спасеться 2 або 3, так чи навіть 1, значить треба робити це служіння. Якщо Бог відкрив нам ці двері, то чому б ні?Женя 1

Бог розширював служіння в цьому бідному районі, давши можливість нам почати ще одну допомогу - це гарячі обіди для дітей. Раз в тиждень ми відвідуємо дома, проходячи від хати до хати і даємо дітям гарячий обід: рис, трохи м'яса, овочі і напій.

І знову ми бачимо здивування в очах людей, яке змінюється вдячністю. Я думаю, це один із способів євангелізації справами, коли ми показуємо, що Бог любить їх, незважаючи на те, що вони буддисти і взагалі не вірять в Нього.

Ще одне служіння - це вже служіння одній родині християн, у якій згорів будинок. У селі, недалеко від Пномпеня, 8 місяців тому два пастора організували церкву. Бог дав їм можливість орендувати будинок для служінь. Стали приходити люди і деякі прийняли Христа. Зараз церква близько 40 осіб. І ось в одній родині сталося велике горе - у них згорів будинок. Згорів повністю, тому що був дерев'яний, як і більшість будинків в Камбоджі. Дізнавшись цю інформацію, я зв'язався з пастором церкви (ми були у нього півроку тому з нашим ляльковим служінням) і запитали, чим ми можемо допомогти цій родині? На наступний день, приїхавши до них, я побачив цю жахливу картину: чоловік, який сам переніс хворобу і ходить з паличкою, в 52 роки, маючи 8 дітей і літню матір, залишився без нічого. Згоріло майже все. Встигли винести документи і дещо з речей. Ми привезли їм продукти харчування та речі першої необхідності, я написав пост в фейсбуці і багато, дуже багато християн з усього світу почали допомагати їм, пересилаючи фінанси на будівництво нового будинку.
Зараз ми вже залили основу, залили стовпи і з завтрашнього дня починається будівництво стін, потім даху, електрика та ін. Я спочатку сумнівався, що ми зможемо заново відбудувати будинок цієї сім'ї - занадто велика сума. Але, Бог благ, він спонукає багатьох і багатьох показати любов Христа цим людям.
Це дуже велике свідчення для буддистів і мусульман, що живуть в цьому селі. "По тому пізнають, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою". Бог прославляється через цю сім'ю, через цю ситуацію, через цю допомогу і підтримку в цьому селі і серцях цієї сім'ї.

Це, напевно, все новини про наше служіння на даний час. Моліться за нас, щоб Бог давав нові служіння і можливості нести Євангеліє людям, за моє вивчення мови, за охорону і захист, щоб Господь зміцнював мою дружину і дітей, а також давав сили мені.
Нехай Господь рясно благословить вас.
Ваш брат у Христі Ісусі, Євген Євва.


Ми у facebook

Ми у facebook

Підписатись на новини

© 2020 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.