• Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини від місіонерів

~ новини і молитовні потреби від місіонерів ~

Євангеліє в XXI столітті.

Чи є ще місця на землі, де в наш час люди не чули Євангеліє?

Я вже неодноразово говорив це і, напевно, вже набрид цим, але в Камбоджі дійсно є місця, цілі райони і міста де немає церкви, жодної церкви, ніякої церкви. Там живуть тільки буддисти і мусульмани і жодного християнина, взагалі жодного. І це жахає.

 

Ми якось звикли до християнства, що це світова релігія і навіть, якщо багато і дуже багато людей не примирилися з Христом, то, принаймні, чули Євангеліє, мають Біблію і в будь-який момент можуть прийти до церкви.

Але приїхавши в Камбоджу, я був просто вражений не так наявністю буддистських храмів і мусульманських мечетей, а відсутністю християнства як такого. 

mailservice

Провінція Tboung Khmum - провінція з найменшою кількістю християн в Камбоджі. Кількість християн - близько 0,3%, а в деяких районах - 0,000%, тобто християн немає взагалі. 

І більшість людей, які проживають там, жодного разу не чули Добру Новину. Ні разу. Якщо згадати слова Христа, що Він прийде вдруге, коли всі народи і всі племена почують Звістку Спасіння, то Він прийде не завтра і навіть не післязавтра. mailservice001

Два тижні тому ми змогли відвідати цю провінцію. Відвідати одну і нечисленних церков, які там є. Приїхали в район, в якому 0,21% ВСІХ наявних християн, 373 християнина на 180 000 населення. Зізвонившись з пастором з однієї із сільських церков, де близько 10 членів церкви, ми попросили пастора, щоб він запросив якомога більше дітей свого села. Прийшли 165 дітей і багато дорослих. І Бог дав можливість провести Євангелізацію. Показали лялькову виставу дітям, говорили Слово Боже дорослим, про необхідність примирення з Господом. І в кінці ми молилися. Молилися за цей народ, за цей район, за цих дітей і дорослих. Люди повторювали молитву покаяння разом з нами. Я не знаю, скільки людей молилися разом з нами, але вірю, що Бог використовує нас для порятунку цих людей. mailservice002

На наступний день ми поїхали в той регіон, де взагалі немає християн, де християн - 0%. Сказати, що це якийсь особливий регіон - я б не сказав. Звичайний регіон, яких в Камбоджі безліч. Але чому там немає церков? Чому там немає християн? Не знаю. Поруч, в інших провінціях і областях є, а в цьому немає. Дивно. Хіба там більше мусульман, ніж буддистів? Та ні, є провінції де мусульман набагато більше, але церкви там є і християни там є. У чому полягає дивина саме цього району - району Krouch Chhmar - не знаю.

Наступного тижня ми знову їдемо в цей район Krouch Chhmar домовлятися з директорами шкіл провести там Євангелізацію. Ще жоден директор школи в інших провінціях нам не відмовив. Будемо сподіватися, що в школах цього району ми теж зможемо домовитися з директорами шкіл. Я хочу дізнатися, наскільки люди відкриті до Євангелія в цьому районі.

Цей регіон для мене, напевно, є одним з пріоритетів переїзду для служіння після вивчення мови. Як сказав Павло: «При тому я звіщати Євангелію не там, де вже було відоме ім'я Христове, щоб не будувати на основі чужій, але, як написано:« не мали про Нього, побачать, і не чув, зрозуміють ». І я молюся, щоб Господь вказав нам, куди нам переїжджати після закінчення навчання.

Підтримайте нас в цьому служінні, ми дійсно потребуємо ваших молитов.

Також ми не забуваємо служіння на озері Тонле Сап. Ми приїжджаємо туди, знайомимося з місцевими, якщо є церква, відразу знайомимося з пастором і домовляємося приїхати і показати нашу євангелізаційні програму. Збирається все село дітей і багато дорослих. Багато людей ніколи не бачили цю «дивину»: ляльки говорять їхньою мовою, проповідуючи Слово Боже. Багато хто ніколи не чули про Ісуса Христа. Там, де немає церкви, ми домовляємося з директором місцевої школи, щоб у них провести Євангелізацію. І директора дозволяють нам. Це благословення від Господа. Загалом, за все наше перебування в Камбоджі, ми відвідали понад 30 державних загальноосвітніх шкіл і НІ В ОДНІЙ школі нам не відмовили в проведенні Євангелізації. Це чудо від Господа.

І минулого тижня ми змогли приїхати в провінцію Пурсат. Село Rain Til знаходиться на березі озера, до нього навіть дороги немає, якась грунтова насип, а Google Maps показує, що там взагалі немає дороги, і села немає, там взагалі нічого немає, відповідно до Гуглу. Ми домовилися з директором школи, що ми приїдемо до них. Близько 200 дітей та дорослих прийшли в школу, хоча у них там карантин, бояться короновіруса. І знову ми показували нашу виставу і говорили про Христа.

На наступний день приїхали до церкви в одне з сіл на озері, точніше припливли. Приїхати туди неможливо - тільки човном можна припливти в ці села. Коли ми приїхали туди, точніше припливли, церква виявилася закрита. Як так то? Ми ж домовлялися.

"А ми вас вчора чекали", - сказав пастор. "Як вчора, ми ж на сьогодні домовлялися? ((( І що тепер робити?" "Ну нічого, не хвилюйтесь, зараз я зберу дітей". Він відв'язав човен і поплив за дітьми. Через 10 хвилин привіз 20 дітей, вивантажив і поплив в іншу сторону, через 10 хвилин привіз ще 20, потім ще 10 і ще 15. Близько 20 припливли самі на своїх човнах. Взагалом через півгодини, вся човнова парковка перед церквою була забита човнами. Діти і дорослі не вміщалися в дім молитви, який плаває на воді. Кожен раз, коли поруч пропливал човен, то будиночок хитався на хвилях і для нас це було в дивину. Як вони там живуть постійно хитаючись на хвилях ??

Все життя люди живуть в цих плавучих будинках, в плаваючих селах. У них, напевно, як і у всіх людей, є свої мрії, плани на майбутнє, радості і розчарування, у них є очікування від життя і якісь прагнення; у них немає Христа, у них немає умов життя, у багатьох з них немає документів і немає майбуття. Все життя в селі на воді, в брудній воді на будиночку, в якому немає навіть елементарних умов життя. Душ або ванна - це черпак води з озера, туалет не просто на вулиці, туалет - це маленька прибудова до плаваючого дому, обшита фіранкою просто дірка в озеро, тобто ходять по нужді туди ж в озеро. Біотуалетів я там не бачив, і унітазів не бачив, столів, стільців, ліжок, пральної машини, у багатьох, і електрики, я там взагалі не бачив. І люди живуть, і, на подив, життєрадісні і задоволені життям.

Ми показали нашу програму, і знаєте, що мене вразило: відкритість. Відкриті світлі обличчя, жвавий інтерес і бажання слухати Слово.

Діти допомагали нам вивантажувати з човна наш інвентар, ширму, колонку, подарунки з таким ентузіазмом, що я подумав: яке ж дозвілля у цих дітей, до чого вони звикли, чого хочуть і до чого прагнуть, як заповнюють свій вільний час і що чекає їх в майбутньому?? Цікаво, як Бог бачить цих людей. Він знає їхні думки, він знає їх устремління і їхні сподівання. Хотів би я опинитися поруч з Ним і подивитися на ці села Його очима.

І останнє, на що я хочу звернути увагу - це Бог дав нам ще одне служіння - це служіння у в'язниці Пномпеня. У цій камбоджійської в'язниці сидить одна дівчина з Росії і одна з Молдови. Росіянці дали 28 років, молдаванці - 5 років. За наркотики. Вони погодилися, щоб я відвідував їх для читання Слова Божого, вивчення і молитви. І тепер щочетверга я приходжу до них на побачення і ми читаємо Слово, розмірковуємо про Бога і про життя. І знаєте, вони дуже відкриті. Вони дійсно читають Біблію і хочуть спілкуватися. Одна дівчина навіть почала свідчити про Христа у себе в камері. Фото нижче не мої, скачані з інтернету, тому що при вході забирають телефон, але це щоб ви змогли уявити хоч приблизно обстановку камбоджійських в'язниць, де немає нічого в камері, в буквальному сенсі слова нічого. Вони сплять на підлозі, камери переповнені, в одній камері до 200 жінок (це жіноча в'язниця і в'язниця для малолітніх). Я хочу в наступному місяці поговорити з начальником в'язниці, щоб провести там євангелізацію для всіх ув'язнених. Моліться, будь ласка, щоб волею Божою, то це здійснилося.

Це, напевно, все новини про наше служіння в Камбоджі на сьогодні. Одна сестра з церкви Києва попросила мене зробити звернення для діток недільної школи. Якщо вам цікаво, ви також зможете використовувати це відео для ваших дітей недільної школи: Детям Воскресной Школы от миссионеров

І на завершення свого листа, я знову прошу вас: підтримайте, будь ласка, нас в молитві за ці села на озері Тонле Сап, за людей, за наше служіння в Камбоджі, і за моє швидке вивчення мови.

Передавайте обов'язково привіт церкви і нехай Господь благословить вас.

Ваш брат у Христі Ісусі, Євген Євва.

29.02.2020.

Пномпень, Камбоджа.

 


Flex

Комітет зовнішньої місії – це координаційний центр місіонерської діяльності за кордоном і серед іноземців в Україні, підпорядкований Всеукраїнському союзу церков євангельських християн-баптистів.

Офіс ВСЦ ЄХБ

м. Ірпінь, вул. Сім’ї Шкарівських, 11-В.

Віталій СорокунКерівник комітету зовнішньої місії
(097) 375-17-73
Роман ДячукАдміністратор комітету
(068) 625-53-02
Аліна ЗападнюкІнформаційне служіння комітету зовнішньої місії
(066) 029-18-47
Володимир Западнюккоординатор короткострокових місіонерських поїздок
(050) 283-54-52
© 2022 Комітет зовнішніх місій. All Rights Reserved.