Іслам в Камбоджі

Опубліковано .

"- тато, а ми повернемося в Україну, коли всі в Камбоджі перестануть поклонятися духам і статуям Будди і будуть поклонятися тільки Істинному Богу?
- дівчинка моя, Юлічка, тобі не подобається в Камбоджі?
- ні, мені не подобається, що все навколо поклоняються духам і бояться їх, я хочу, щоб усі поклонялися тільки Одному Правильному Богу!
- ух ти моя міссіонерочка маленька. Я тобі обіцяю, що коли ВСІ в Камбоджі будуть поклонятися Єдиному Богу, то ми поїдемо з Камбоджі)))
- додому в Україну ??
- не знаю, може в Україну, а може в якусь М'янму або Бангладеш, Бог тільки знає. "
Одна з моїх розмов з донькою.

 

Вітаю вас Брати, Сестри.

Вся наша команда місіонерів в Камбоджі прийшли до тієї фази культурної адаптації, коли трохи починаємо сумувати за Україною. Перші захоплення країною, культурою і місцевою кухнею пройшли і почалися будні місіонера - щоденне служіння або підготовка до подальшого служіння, вивчення мови, налагодження зв'язків, поїздки, зустрічі, свідоцтва на місці і скільки-небудь вдається приділити часу дружині і дітям. Ми увійшли в стандартно-звичне місіонерське життя, коли ввечері, після напруженого дня, аналізуєш зроблену роботу, будуєш плани на майбутнє і при цьому розумієш, що тебе не вистачає на все; на ті плани і на те майбутнє; не вистачає часу, не вистачає сил, іноді підтримки. І ти втомлюєшся. Втомлюєшся морально, втомлюєшся фізично, втомлюєшся, часом, духовно. Може це старість приходить ???

Kambodja 02 2

Не дивлячись ні на що, служіння триває в благословенні Божому. Недільну Школу, яку ми почали в селищі Кампонгтрач стало відвідувати менше дітей, але ми вже бачимо тих, хто постійно приходить, сформувався основний кістяк - це 40-50 дітей, а також іноді приходять нові діти. На початку пастор помісної церкви проводить біблійний урок, вивчають християнські пісні, і після цього ми граємо з дітьми в різноманітні ігри. Це, напевно, те, на що ми здатні зараз, без достатнього знання мови. Але і це приносить певні плоди - багато буддистських дітей приходить на це служіння і вони чують Слово Боже з вуст місцевого пастора, а ми просто як гарне доповнення до його основного служіння сіяння Слова. І це нас радує, що Бог використовує нас навіть таким способом, щоб в цьому селі була організована Недільна Школа.

Kambodja 02 3 

Сама важлива подія за цей минулий місяць - це початок служіння в одному з мусульманських сіл в околицях м. Кампот.
В принципі це і була основна мета нашого приїзду в Камбоджу - робота з мусульманами. Як я говорив раніше, в Камбоджі проживають основні три народності мусульман - Чам, Чвіа і Імам сан. З першими двома групами, на даному етапі часу, ніхто не працює, крім однієї місіонерської сім'ї зі Штатів.

Були спроби місцевих церков почати з ними роботу, але мусульмани відкидають спілкування з місцевими християнами. І, напевно, місіонери з інших країн - це ті, хто можуть увійти в їх села і почати там роботу. І тут позначається, напевно, минула спадщина режиму червоних кхмерів, режиму Пол Пота.

Після того як скинули цього диктатора, країна перебувала в стані цілковитої розрухи, не було нічого: ні промисловості, ні сільського господарства, ні одягу, ні їжі. Повсюдний голод, страх, невизначеність і цілковитий хаос. І в цей час безліч іноземних організацій, як світських, так і християнських, приносило в країну продукти харчування, медикаменти, речі першої необхідності.
Так ось, напевно, в наш час, ми пожинаємо плоди, які посіяли ці організації - мусульмани відкривають двері для іноземців, з місцевими ж християнами багато хто взагалі не хочуть розмовляти.

Хоча імами і ісламські лідери не кожного села пускають до себе навіть і іноземців.

 Kambodja 02 4

І ось, минулої суботи Бог дав можливість провести християнську програму в одному з мусульманських сіл. Але найдивовижніше було те, що місцеві лідери запросили нас провести цю програму на території мечеті.

Ми були здивовані і в якомусь замішанні.
А потім вирішили - ну в мечеті, значить в мечеті. Нам все одно де проповідувати Христа, хоч в капищах або в ареопагах.
Далі, дії ісламського лідера були повною несподіванкою для нас - коли ми приїхали, він почав скликати дітей через гучномовець мечеті.

Чесно кажучи, я був трохи, можна сказати, приголомшений таким підходом. За 6 років служіння в мусульманських країнах, з гучномовця мечеті, я завжди чув тільки "азан" - заклик мусульман на молитву. І як часто в 4 ранку, прокидаючись і зриваючись від крикуна в ранковій тиші, гучномовця мечеті, мені хотілося, щоб він зламався, врешті-решт; і уві сні, мій мозок, часом, виношував зухвалі плани, як розбити цей кричущий на весь район, апарат. А тут, Бог, через цю людину, використовує цей інструмент, щоб скликати дітей на християнську зустріч !!!

Kambodja 02 5

Програма, яка шла годину часу, була показана сценка про створення світу, в якій читалися слова з Буття 1 розділа. Також були фокуси, в яких пояснювалася суть гріха і можливість прощення гріхів.

Були різноманітні ігри: бігати за лідерами нашої команди, ловити кульки, наповнені водою, кидали в нас імпровізовані сніжки.

І, звичайно ж, подарунки переможцям.

Після програми, ніхто з дітей не хотів розходитися. Всі хотіли ще грати і спілкуватися. Кілька разів ми говорили, що програма закінчена, але вони хотіли ще і ще. Зрештою ісламський лідер, сказав, щоб усі йшли по домівках.

Я зробив маленьке 5-хвилинне відео про наше служіння в цьому селі: 

Kambodja 02 6

Але найдивовижніше виявилося в кінці нашого спілкування після проведення програми. Ми запропонували лідеру села приїжджати щосуботи, щоб викладати англійську мову дітям і після занять можна буде також знову пограти. Він порадився з іншим ісламським керівником, і вони погодилися. Більш того, вони запропонували використовувати класи мечеті для вивчення англійської мови. Нашому здивуванню, як діє Бог, не було меж. Слава Господу!

З цієї суботи будемо починати приїжджати в це село постійно, наскільки дозволять обставини. Також є бажання, через цього лідера вийти на інші мусульманські села, запропонувавши їм показати нашу постановку.

Цього разу з нами приїхала, як перекладач, дружина пастора однієї з помісних церков. Коли ми вже збиралися додому, після закінчення програми, вона сказала нам, що хоче разом з нами брати участь в цьому служінні в ісламському селі. Слава Господу. До цього ми думали, хто б нам допомагав? Періодично ми просили в допомогу то одного, то іншого християнина-кхмера, а тут вона сама сказала, що хоче бути частиною нашої команди і ще в церкві скаже, може хтось захоче приєднатися до нас.
Тепер у нас є і місце, і служіння, і діти, і помічники в служінні. Слава Господу!

Моліться, будь ласка, за початок нашого служіння в цьому селі, а також, щоб Господь і далі використовував нас для поширення Доброї Новини всім: і мусульманам, і буддистам, і анімістам і навіть комуністам.

Я, від імені всієї нашої команди, прошу:
- моліться за розвиток служіння мусульманам Камбоджі, які не досягнути Євангелієм народу Чвіа і Чам
- за якнайшвидше вивчення мови
- за відкриті серця як дітей, так і ісламських лідерів
- за мудрість у викладанні англійської мови,
і найголовніше, щоб через все це ми змогли нести Євангеліє нашого Господа!

Передавайте вітання церкви. І прошу ще раз - моліться за нас.

Благословінь вам в служінні Господу.

Ваш брат у Христі, Євген Євва.

м. Кампот, Камбоджа. 21.02.2019.

Також читайте

Адреса

  • ул. Л. Толстого, 3-Б
  • Киев
  • 01004
  • Украина

Контакти

Наші партнери