Камбоджа, перші труднощі та благословіння

Опубліковано .

Вітаю вас брати та сестри любов'ю Господа нашого Ісуса Христа.Вітаю вас брати та сестри любов'ю Господа нашого Ісуса Христа.
Слава Господу, ми, по Його волі, знаходимося в Камбоджі. Ми довго молилися про цей народ і цю країну та тепер ми тут.

Потроху звикаємо до місцевої культури, звичаїв, кухні та графіку життя.Слава Богу, після прильоту нас зустріли брати з церкви в Пномпені і на наступний день ми на автобусі поїхали в місце нашого служіння - місто Кампот. Шлях був важкий - 150 км автобус їхав 4,5 години, набитий людьми та валізами, так, що реально не було де ступити, при температурі повітря +43. Для нас це було перше знайомство з реаліями Камбоджі. І хоча це було важко нам, я навіть боюся уявити як це було важко нашої 8-місячної Софії.

Kambodja 1

Попри все, ми таки добралися до Кампота, заселилися в гестхауз, щоб почати шукати постійне місце проживання і нас спіткало друге випробування - Софія захворіла. 5 днів у неї була температура до 39, діарея і таке інше. Скоріш за все вона першою прийняла удар культурної адаптації цієї країни, зміну клімату, води і їжі.

Поки Таня боролася з хворобою, ми шукали будиночок для проживання. Бог благословив нас, і ми знайшли один будинок на два господаря, в якому заселилася наша сім'я і родина Олега і Наталії Никишових - сім'я, яка приїхала разом з нами на служіння в цю країну.
Будиночок правда не в самому Кампоті, а в селі, 3 км від міста.
Це центральна дорога нашого села, чесно кажучи, я вже відвик від таких доріг))

Kambodja 2

У будинку ми живемо не одні, до нас постійно залазять, встрибують, заповзають і залітають різноманітні творіння Божі: ящірки, жуки, таргани і маса інших летающе-стрибаючих комах, яких я навіть не знаю як назвати. Спочатку ми намагалися боротися з цим нашестям непрошених гостей, але після численних невдалих спроб, зрозуміли, що дві сім'ї не можуть перемогти цілі джунглі місцевої флори і фауни. Тому довелося змиритися з цим сусідством. Хоча і в цьому є якісь плюси: я помітив, чим більше ящірок у нас в будинку, тим менше інших комах, виявляється ці ящери поїдають все, що рухається - від мурах до величезних жуків. Тому ящірок ми вже не ганяємо, єдине вночі доводиться акуратно йти, щоб не віддавити хвоста якомусь ящеру.
Вночі ж, коли стемніє, вся ця живність активізується - ящірки пищать (ніколи не думав, що ящірки так пронизливо пищать - і-і-ікрінс-кри-кри-кри-кри-крін), хтось кричить, скрекоче, завиває і стогне. Тому відчуваєш себе як Мауглі в джунглях. Першої ночі страшно було засипати і приходила думка: "навіщо ми оселилися в цьому селі, потрібно їхати назад в місто", але через тиждень звикаєш до всієї какафонії звуків і вже не звертаєш на це уваги.

Kambodja 4Kambodja 3

Відразу ж по приїзду і нашому поселенню в село, ми почали шукати викладача місцевої кхмерскої мови. Бог дав нам кмера-християнина, який трохи говорить по-англійськи і він почав нам, за певну плату, викладати основи екзотично-незрозуміло-гортанно-кричущо-уривчастої кхмерскої мови. На ютуб я виклав ролик, як ми гриземо науку освоєння видавання звуків, іменовані кхмерським алфавітом:

Kambodja 5

Kambodja 6

Через час, до речі, коли одужала Софія, хвороба адаптації до місцевої кухні, підкосила всіх нас, крім 7 річної доньки Юлі. Вона досить легко перенесла зміну країни, клімату, культури і їжі. Через тиждень ми віддали її в місцеву школу, правда англомовну. З усіх дітей в школі, вона єдина біла дитина, тому перший час на перерві, діти з сусідніх класів прибігали подивитися на неї, а також намагалися з нею завести діалог. Але так як у нашої Юлі рівень англійської зводиться до фрази: "Май нейм із Джулія", то їх спілкування закінчувалося тим, що вони просто разом вибігали з класу грати в догонялки по коридорах школи.
Я сподіваюся, що Юлечка стане нашою місіонеркою в цій школі. До речі, крім англійської та кхмерскої мови, два рази на тиждень їм викладають китайську мову. Експансія Китаю приходить сюди семимильними кроками. Може Бог готує нашу дитину до чогось більшого. Інакше, навіщо їй китайський ??

Ми ж намагаємося не відставати від Юлі в адаптації до місцевого населення і Бог дав можливість Олегу придбати найдієвіший і дешевий засіб пересування - тук-тук. Це такий мотоцикл, до якого ззаду причеплена коляска, в яку можуть поміститися до 6 осіб (місцевих, при бажанні, до 10), але щоб зручно їхати, то 4 людини досить комфортно в ньому пересуваються, і плюс водій, разом 5.

Kambodja 8

Ще під час першого нашого відвідування Кампота з Олегом, ми познайомилися також з служителями місцевої церкви і деякими місіонерами, які трудяться тут вже по 10, а то і 20 років в різних регіонах країни. По суботах вони збираються на спільну молитву та духовну підтримку один одного, ділячись радощами і переживаннями щодо служіння в цій країні. Слава Богу, що Він дозволив нам влитися в цю команду служителів.

Kambodja 9


Також ми зустрілися з братом Девідом і його дружиною Сонею, які, можна сказати, єдині місіонери, які працюють з мусульманами народу чвіа. В принципі ми й приїхали в Кампот, щоб навчитися у них як працювати з місцевими мусульманами і допомогти десь їм в цьому служінні, щоб в подальшому розвивати наше служіння з мусульманами Камбоджі. Через пару тижнів, дасть Бог, ми починаємо поїздки по мусульманським селах з цим братом.

Kambodja 11

Поки ж ми намагаємося робити те, що ми можемо робити - молитися за цей народ, налагоджувати відносини з сусідами, вчити мову і свідчити людям через перекладач гугл транслейт))

Kambodja 12 Kambodja 13

 • Моліться будь ласка за нас:
  - за вивчення мови, щось вона дається дуже важко, йде зі скрипом
  - щоб Бог показав то служіння, яке Він хоче робити через нас
  - за відносини з сусідами, а також щоб Бог давав людей, які хочуть з нами дружити
  - за майбутню поїздку по мусульманським селах
  - на Різдво ми хочемо зробити програму кхмерскою мовою і піти по школам і дит. садочкам; щоб Бог дав можливість засвідчити на Різдво дітям і вчителям; щоб відкрив двері шкіл; щоб через це може організувалася недільна школа
  - за наше духовне зростання і зміцнення всередині команди
  - через два тижні повинна приїхати ще одна сім'я з Одеси, щоб вони влилися в нашу команду
  - за охорону Божу в цій країні від укусів отруйних тварин, від малярії і лихоманки, а також від інших тропічних хвороб. І найголовніше, щоб в цій країні, Бог особливо зберігав наших дітей (поки я пишу цей лист, Софія знову захворіла і знову температура піднялася до 38).

 • Я змонтував маленький ролик презентації нашого служіння в Камбоджі, якщо можливо, покажіть цей ролик у вашій церкві, щоб церква об'єдналася в молитві за цю країну, за цей народ, за наше служіння 

Передавайте привіт церкви. Нехай Бог рясно вас благословить.


Ваш брат у Христі Ісусі,
Євген Євва.
23.11.2018.

Tags: камбоджа

Адреса

 • ул. Л. Толстого, 3-Б
 • Киев
 • 01004
 • Украина

Контакти

Наші партнери