Вітання від місіонерів з Уганди!!!

Опубліковано .

 

«Народ, який в темряві ходить, Світло велике побачить, і над тими, хто сидить у краю тіні смерті, Світло засяє над ними… Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Його: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру.»

(Ісая 9: 2, 6)

Одного дня, тисячу років тому, в далекому краї, сталася незабутня подія, яка перемінила історію не лише кількох окремих людей, але кожного з нас і всього людства в цілому. Тримаючи Малюка на руках, Його батьки до кінця не розуміли, Ким насправді являється їхній новонароджений Син. Зараз це Малюк з пухленькими щічками і сяючими очима. І вже через кілька років по тому, люди будуть бачити не Малюка, а Визволителя, Месію, Цілителя…, інші ж – небезпеку.

Кожного року, коли календар добігає до Великої Події – Народження Христа Ісуса, ми готуємося: складаємо програми, купуємо подарунки, готуємо смачну їжу і відвідуємо людей, дорогих нашому серцю. Передаємо Вістку про народженого Спасителя, як це робили ангели, співаємо гімни прославлення Ісуса Христа, приносимо серця в молитві вдячності і посвяти всього життя для Нього.

Він є Світло, Який народився в темряві. Темряві не лише нічної тиші, а людської сліпоти і гріховності. І одного дня над кожним із нас засяяло Світло Спасіння, наші серця відкрилися і ми побачили Христа, Якому в ці святкові дні будемо возносити наші голоси в молитвах і прославленні! І Він достойний цього! 

Коли ми перечитуємо ці рядки, то знову запалюємося ще більшою пристрастю по тому, щоб люди, серед яких ми живемо, побачили Світло Христа. І це головна причина, чому ми зараз не поруч з вами, а лише ділимося нашими серцями через листи. Тому, що Христос бажає пролити Своє Світло в цій країні і народитися в серцях багатьох людей, Яким служить через нас!

Ми також святкуємо в Уганді народження Ісуса Христа. І коли ми дивимося на місцевих жителів, то можна сказати що більшість із них почали «святкувати» ще з минулого тижня. Це сумно… коли люди «святкують» насправді не тим методом і Того, про Кого лише колись чули, але особисто не зустріли і не осяялись Його Світлом. Особливий рік і особливі події відбуваються в нашому житті.

 Перед від’їздом  нашої дітвори по домівкам на канікули, ми, звичайно, святкували Різдво всі разом. З самого ранку почала кипіти робота по приготуванні до святкування. В кожного були свої доручення: хтось старанно шаткував і тушкував капусту, інші жарили чіапаті, хтось допомагав рубати індичку… Менші допомагали декорувати. Одна сім’я і це приносить задоволення! І хоча інколи хотілося б дати лозини… але це не впливає на нашу любов до них: малих, часто набридливих, але одночасно таких же класних! Ну.. повернемося до нашої сімейної вечері, а потім сімейного прославлення і молитви. Не зважаючи на бурю, яка вже розпочиналася, ми звеличували нашого Бога, Ісуса, завдяки Якому ми зібрані в одну родину. Дітвора раділа такому сімейному спілкуванню… ну а потім почався дощ.

От подивіться на це фото ... як ви думаєте, хто ця красуня?

 

Це Розет, дружина Амоса. Різдво ми будемо святкувати в її будинку. Це особлива подія для нас. Адже коли місцеві запрошують тебе їсти в їхньому будинку, це прояв великої любові і поваги. Для нас Розет особлива жінка. Вона бачила цікавий сон, в якому Бог сказав їй працювати в церкві. Тоді вона ще не розуміла значення і нам не розказували. А коли ми повідомили її, що хочемо її взяти прибиральницею для церкви, то вона засяяла і потім поділилася тим сном. Вона не сприймає її роботу, як звичайну де отримують зарплату, а як те, що Бог бажає її робити для Його слави. Кожного разу, коли ми бачимо як вона прибирає церкву і скільки часу витрачає, то видно її працю як для Бога, а не людей. Тому слава Богу, що Він неймовірними шляхами працює в її житті.

Ще одна сім’я, з якою ми познайомилися лише в минулому місяці, маючи можливість відвідати її. Незвичайна угандійська сім’я, адже в чоловіка одна дружина, але … Бог їх дуже рясно благословив дітками. В серпні в них народилася трійня! Тепер всього в будинку мають 11 галасливих діток. «А як твоє ім’я?»  - ми запитали господаря будинку, який є також пастором церкви поруч з їхнім будинком. « Санью », - відповів чоловік, посміхаючись. Нашою мовою це означає – радість. Потім звернулися до дружини з тим самим запитанням. «Джой!» - обдаровуючи нас широкою посмішкою, - відповіла жінка. Говорячи нашої мовою – радість! Нічого собі! Як Бог поєднав дві радості (але на різних мовах) в одному будинку, та ще й благословив 11 дітками. Ми знали точно, що Бог буде їх благословляти ще більше. Звичайно ж, ми не відвідували їх з пустими руками, знаючи скільки дітвори вони мають. Але через деякий час Бог злив ще більше на їхню смію – цілу корову! А це неймовірна розкіш! Не перестаємо дивуватися і дякувати за нові сім’ї, з якими ми знайомимося, і де Бог дає можливість лишити Його благословення.

Наші дівчата: Дороті, Есеза, Естер, Олуга, Роуз, Софія – повернулися до свого класу по навчанню шити. Бог неймовірно благословив нас новим місцем і учителем, де вони можуть продовжити. Адже минулого розу було не все ідеально, якби нам цього хотілося. Ми пообіцяли дівчатам, що найкраща учениця, отримає швейну машинку. А це вже автоматично робота і можливість допомагати сім’ї фінансово. В їхній ситуації – це  хороший шанс. Моя учениця Софія, з якою я вивчаю Біблію, сказала мені одного разу: «Наший учитель навіть ставить оцінки. Якщо ми щось неправильно пошили  або криво, то заставляє розпустити. Якщо ти відпросилася на 5 хвилин, а повернулася через 15, то він ставить, що ти відсутня. Але він нам все показує, пояснює… нам дуже подобається. В ранці, коли ми приходимо, перш за все ми молимося, він ділиться Словом із Біблії, і потім ми починаємо наше навчання.» Слава Богу за вчителя – пастора, якого Він дав для наших дівчат. Це саме те, за що ми молилися і бажали наші серця.

І здавалося б, що має бути тепер тишина і більше вільного часу, адже більшість дітвори на канікулах, всі місіонери з США повернулися до дому. Але не так сталося, як би ми хотіли. Дітки, які хворі і потребують особливої турботи, лишилися з нами. Оскільки канікули, багато вільного часу, то вони, щоб не нудьгувати приходять до нас в гості, якщо так можна сказати. Наприклад, оцей малий хлопчина.  Його ім’я Фред. Він один із самих хворобливих дітлахів. Не встиг він повернутися з лікарні, як вже через кілька днів почав почувати себе не файно, тому знову в «рідну лікарню», де знають його як постійного клієнта. Дуже часто в нього болять кістки. І тоді він просто шукає обіймачки і щоби його пожаліли. Цього тижня в нього знову боліла ручка і кілька пальчиків. Йому помазали маззю і діли ліки. Через деякий  час йому стало краще. Коли я йшла проводити Розет, яка прийшли до нас в гості, то Фред сидів самотньо на крильці будиночку. Побачивши мене, почав плакати. Реакція – це підійти і дізнатися, шо сталося. І можливо нічого і не боліло в той момент, але ж так йому хотілося, щоби сісти на коліна і його приголубили. Він тримав свою ручку і, похлипуючи, показував які пальчики болять. Ми почали жаліти його, заспокоювати. А потім я запропонувала піти до нас в будиночок і допомогти організувати поличку. Адже там був неймовірний безпорядок від  дітей. Ото, до поки дістали зі своїй ростом, допоки і безлад. Фред із задоволенням погодився і вже через 5 хвилин забувся, що в нього там боліло. Ми поначіпляли на нього всякі прикраси, маску, колечка і т.д. А що потрібно дитині для повного щастя, бути в центрі уваги. Адже Фред, дуже особливий хлопчик, і до того ж номер 1 в школі у своєму класі! Ну, що сказати, обдарований! Моліться за його здоров’я, оскільки хворіє дуже часто.

Дякуємо за ваші молитви і постійну підтримку. І не зважаючи на відстань чи не можливість постійної комунікації, через молитви ми об’єднуємо наші серця для однієї цілі, щоби Світло Христа осяяло там, де зараз темрява. Наші вітання знову і знову кожного з вас з Народженням Христа! Христос Народився! Славімо Його! Нехай цього року життя кожного з вас буде наповнене прославленням нашого Спасителя, нехай ваші уста частіше спіють пісню звеличення нашого Царя. Нехай Світло Христа, яке ви несете в собі, осяює темряву людей навколо нас! Дитя, яке народилося нам, змінило історію і хоче змінити історію життя кожного з вас! Йому хвала, прославлення і поклоніння!

 «Слава Господу на небесах, і хай мир панує на землі між людьми, які Богові милі!» (Луки 2:14)

З любов’ю з Уганди, Вірунджі Аня і Галінда Некеса

Tags: Місіонерське служіння Уганда

Адреса

  • ул. Л. Толстого, 3-Б
  • Киев
  • 01004
  • Украина

Контакти

Наші партнери