Серце Центральної Азії. Яке воно?

Опубліковано .

Серце Центральної Азії. Яке воно? Думаю, цікаво почути розповідь мандрівника?

Шовковий шлях, старовинні міста, яким понад 2500 років...

 Дух захоплює, коли бачиш перехрестя культур, народів і століть, і все це просто застило на місці. І ти, наче в центрі епохальних подій...

Невже це могло так зберегтись? Невже ці цеглини досі без реставрації стоять у вцілілих мурах, мінаретах, величних комплексах медресе, християнських храмах, синагогах. 

Ідучи по кам'яних вулицях, уявляєш бої, в яких проливалася кров завойовників, котрі гордо в’їжджали на конях, і приймали поклоніння людей, що повзли на колінах. Хм, цікаво розвивається уява... Декілька днів подорожі степами й пустинями, і я у високих горах, вони незвичні!!! Це дикі горді вершини, покриті білосніжними, вічно стоячими льодовиками, а у підніжжі - палюче сонце випалило всю рослинність і тільки колючки залазять у взуття, нагадуючи мені, що я тут непроханий гість.

Природа, культура, архітектура і найважливіше для мене - це люди, які тут надзвичайні.Мене  щороку манить сюди. Але з іншої сторони, глибоко в серці,  туга і плач за недосягнуті народи Центральної Азії. Тут проживає понад 70 міліонів людей, 95% з яких - мусульмани,  а кількість євангельських християн не більше - 30000.Десь вони почуваються вільніше, а десь - у самому серці Азії, християн переслідує влада, накладаючи штрафи у розмірі 2000$ за вивчення Біблії, їх відрікаються батьки. Фінансова скрута й страх перед відкриттям кримінальної справи, конфіскації всього майна, багатьох похитнув. Хтось покидає свою країну і їде світ за очі. Дівчат, які увірували, змушують виходити заміж не з доброї волі за мусульманина, якого, навіть, не знаєш, тому що так сказав батько. Іноді думаю, як же вони десятиліттями можуть терпіти це все? Коли тебе відраховують з коледжу, в який ти мріяла вступити за те, що ти засвідчила одногрупниці про Спасителя. Як у таких обставинах зберегти віру? Як? Чому? Скільки все це триватиме? Ці питання крутяться в голові віруючих кожного дня.Ось вам і серце Азії, туристичний погляд і реальність життя послідовників Іси Масіха (Ісуса Христа). 

Ви думали, який шлях у цьому житті вибрати? Проживеш життя мандрівником, який шукає пригод, задоволення і щастя? Чи можливо, ти станеш у проломі за людей, які живуть у темноті? Почни молитись за гнаних, жертвувати на місіонерів, зрештою, сам живи благовістям, поїдь у місіонерську подорож, замість своєї відпустки на море. Живи Христом, цінуй все те, що маєш... І знай, що не тут, а на небесах ти отримаєш невянучий вінець слави, від самого Господа і Спасителя. І того дня Він скаже: «Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого!" (Мат. 25:21).

Для мене найбільша радість - коли я проводжу табори, в яких кається молодь у своїх гріхах. Відвідуючи бідних і допомагаючи їм соціальними пакетами, люди відчувають, що Всевишній їх непокинув. Сльози, які проливають хворі та інваліди, стають слізьми щастя, коли їх відвідують гості які підбадьорюють і моляться з ними! Я радію, що я роблю те для чого Він мене поклив. Друже, чи знаєш ти своє покликання? Чи живеш ним?

Адміністратор, Комітету Зовнішньої Місії

Дячук Роман 

+380686255302

 Asia 002Asia 003Asia 001Asia 004Asia 005

Також читайте

Адреса

  • ул. Л. Толстого, 3-Б
  • Киев
  • 01004
  • Украина

Контакти

Наші партнери