Татари в Україні

Основне місце проживання: Татарстан
Кількість в Україні: 73 304
Кількість у світі: 6 786 000
Основна мова: татарська
Основна релігія: іслам
Біблія: Новий Заповіт
Євангельські християни: 0,20%

Татари належать до тюркських народів із значними колоніями практично в кожній республіці колишнього Радянського Союзу. Хоча більшість з них живуть на території Поволжя, інші проживають в Азербайджані, Білорусії, Україні та республіках Центральної Азії. Татари Поволжя почали осідати в Україні наприкінці 19-го століття та на початку 20-го століття. Татарська слобода (поселення) з’явилась на Донбасі. Татарський народ особливо після війни швидко почав втрачати свою самобутність. В даний час в Донецькій області проживає більше 19 тисяч татарів, а в Луганській – 8,5 тисяч.

Більшість татар є ханафітськими мусульманами. Хоча мусульмани вірять, що є лише один бог, багато татарів все ще шанують святих та священні місця. Деякі вірування в надприродні сили, такі як врочення (можливість проклясти когось поглядом) існують з доісламських часів.

На жаль, думка татар про християнство була заплямована російською православною церквою та її спробами навернути їх шляхом примусу. В 1600-х та 1800-х роках їхні мечеті часто спалювали. Та невелика кількість, яку все ж «навернули» таким способом, повернулась в іслам після того, як гніт закінчився.

Моліться, щоб номінальні православні татари пізнали Христа.
Моліться, щоб Бог благословив євангелізаційну працю великої церкви в Казані.
Просіть Господа покликати людей, бажаючих поїхати в Росію та свідкувати татарам про Христа.

Адреса

  • ул. Л. Толстого, 3-Б
  • Киев
  • 01004
  • Украина

Контакти

Наші партнери