Казахи в Україні

Основне місце проживання: Казахстан
Кількість в Україні: 5 526
Кількість у світі: 13 739 000
Основна мова: казахська
Основна релігія: іслам
Біблія: повністю
Євангельські християни: 0,04%

Стрічка новин показала, як усміхнений президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв потискає руку своєму українському колезі, Віктору Януковичу, а заголовки звучать: «Нафта, газ та інше сприяють стосункам між Україною та Казахстаном». Україна постачає метал та машинне устаткування в обмін на казахські хімічні та сільськогосподарські товари. Все ж таки зацікавленість України у нафті не є єдиним фактором, що пов'язує дві держави. В 19-му столітті російські царі віддали безземельним українцям землі на просторах Сибіру та в Казахстані. Україна і Казахстан разом поділяють трагічні сторінки історії знищення та заслання мільйонів під час сталінських репресій.
Так сталося, що життя та доля цих двох країн переплелися. Згідно перепису 2009 року, більше 300 000 українців проживає в Казахстані; і тільки трохи більше 5 500 казахів проживає в Україні. Багато казахів в Україні оселилося тут після здобуття вищої освіти під час відомої радянської програми обміну студентів в 1980-х роках. Оснащені українськими ступенями і освітою, багато казахів вирішили залишитися в Україні і не повертатися до диктаторського правління в Казахстані.
Однак для казахів існує багато можливостей в обох країнах. Україна має релігійну свободу, а в Казахстані присутня зростаюча євангельська громада.

Моліться про те, щоб євангельські християни будували стосунки з казахами в Україні і ділилися з ними звісткою про Христа.
Моліться, щоб Святий Дух підготував серця казахів сприйняти почуту Добру Звістку.

Адреса

  • ул. Л. Толстого, 3-Б
  • Киев
  • 01004
  • Украина

Контакти

Наші партнери